NOVINKY

Co se děje a bude dít?

Po letní pauze jsme se vrátili zpátky do zajetých softbalových kolejí. O co lepší bylo setkání, když se k nám konečně do hry přidali Apendix (Jola) a Oberlix (Naty) a z kapes se jim nesypaly žádný ATB lentilky. Zdá se, že podzimní část bychom mohli odehrát v plné síle, a tak ťukám po tréninku na dřevěný stůl, co pamatuje...

Víkend plný rekordů. Všechny 4 zápasy jsme odehrály v 9 hráčkách bez možnosti střídat. Bravo! Všechny zápasy odházela robotická Šárka Hrubka, kterou alternovala Švan svými dělovými koulemi. Bravo! Hrací doba zápasu neklesla pod 2h a přeci jsme všechny přežily. Bravo! Nikdo se nenechal vyloučit, i když psycho to bylo maximální. Bravo!

O uplynulém víkendu začala podzimní část bojů účastnicím "druholigového" zájezdu, o tom nadcházejícím naskočí na softbalovou vlnu i naše extraligové družstvo.

Poslední prázdninový víkend odstartoval druhou půli sezóny, kterou jsme začaly na domácím hřišti proti Sabatu.

ME U16
Záhřeb: Po sobotním utkání proti Rusku, které Češky suverénně vyhrály rozdílem 11:1 po čtvrté směně, slavil český softball letošní první medaili z ME. Po finále pak Češky dostaly na krk bronzovou medaili a obsadily tak v konkurenci 14 týmů 3. místo. Je to tak historicky sedmá medaile v této kategorii.

Olympijská kvalifikaceUtrecht: Cesta českého týmu do Tokya se uzavřela těsně před branami. Náš tým postoupil ze skupiny do poslední fáze kvalifikace, kde však nestačil ani na jednoho soupeře. Turnaj bez porážky zvládla Itálie a bude tak reprezentovat Evropu na OH. Výsledky zde.

Olympijská kvalifikace
Utrecht: Cesta české reprezentace za vysněným postupovým místem na olympiádu do Tokia odstartuje 23. července. Nizozemský Utrecht bude hostit osm týmů. Do Japonska na turnaj pod pěti kruhy vyrazí pouze jediný z nich. Všechny zápasy České republiky v úvodní skupině začínají v 16:00.
Program:
23.7. ČR - Francie
24.7. ČR -...

ME žen: Základní cíl ME žen je splněn - naše holky si zajistily místo na olympijské kvalifikaci, která se uskuteční za 3 týdny v holandském Utrechtu.


Dny před MS: Poslední dva dny před zahájením MS budou ve znamení finalizace příprav a úvodních schůzek. Úterý je ve znamení masívního příletu všech účastníků. Na letiště dosedne více než padesát zástupců WBSC a také posledních 6 týmů. Jako poslední doletí do Prahy tým Venezuely, nad jehož startem viselo do poslední chvíle mnoho otazníků.
Středa je...

MS mužů: První tým již dorazil do Prahy. Argentina je v Praze a má před sebou několik přípravných zápasů s našim týmem. Ve středu se od 18:00 hraje na Spectru, ve čtvrtek v Ledenicích, O víkendu pak proběhne na Krči přípravný turnaj, jehož se kromě dvou našich týmů zúčastní i Argentina, Venezuela a Anglie.

O víkendu 25.-26.5. si Labutě zahrály s týmy Storms a Ledenic. V prvním sobotním zápase se zadařilo a zazněla tak na hřišti soupeře Labutí píseň v podání další výhry. V zápase bylo několik pěkných odpalů, a i v poli se dařilo. Tým byl posílen o hráčku z Velké Británie na nadhozu. V sedmé směně s obsazenou druhou metou hráčkou Storms,...