NOVINKY

Co se děje a bude dít?

Evropský softball letos premiérově uspořádal evropský pohár pro kategorii 35+, European Masters Cup. V rámci akce se odehrály turnaje mužů (8 týmů z 6 zemí) i žen (6 týmů z 6 zemí).

"Ten příběh nekončí, já jedu dál"...chce se mi to zpívat pokaždý, když se podívám na tuhle bandu plnou superstar hráček se srdcem na pravým místě vlevo. Když vidím ty jejich rozzářený pohledy v momentě, kdy se naskytne možnost šlápnout na antuku a vzít do ruky pálku. Nebo ten podivně hezkej týmovej sarkastickej humor s příchutí dělání si srandy ze...

Co na tom, že bylo v sobotu počasí, že by psa nevyhnal. Déšť, zima, vlezlo, vítr. I přesto natěšeně navlékáme zářivě bílé podkolenky, dresy, několik mnoho podtriček a mikin a nastupujeme. Hřiště je sice chvíli jedna velká kaluž, ale intenzivním vysoušením z něj holky ze SaBaTu udělají jakž takž hratelnou plochu s novým povrchem zvaným tekutý jíl.

Po prvním víkendu byl stav vyrovnaný 1.1, ale po tom druhém má mnohem blíže k setrvání mezi elitou Čechie, která dvakrát zvítězila.

Tak takhle to u nás holek ze softu chodí. Náš sport si dokonce umí vybrat to nejlepší počasí o víkendu, když na konci září paří slunce, dvacet pět stupňů ve stínu. No a když máme volno, tak schválně prší. A to se ti třeba moc na houby nechce. Ale nemůžu říct, že bychom si nějak zvlášť stěžovaly. Jako holčičí tým...

O víkendu nás čekaly poslední 4 zápasy sezóny. V sobotu jsme se utkaly na domácím hřišti s Hladovými hrochy a v neděli vyrazily proti brněnským Cats.

Po letní pauze jsme se vrátili zpátky do zajetých softbalových kolejí. O co lepší bylo setkání, když se k nám konečně do hry přidali Apendix (Jola) a Oberlix (Naty) a z kapes se jim nesypaly žádný ATB lentilky. Zdá se, že podzimní část bychom mohli odehrát v plné síle, a tak ťukám po tréninku na dřevěný stůl, co pamatuje...

Víkend plný rekordů. Všechny 4 zápasy jsme odehrály v 9 hráčkách bez možnosti střídat. Bravo! Všechny zápasy odházela robotická Šárka Hrubka, kterou alternovala Švan svými dělovými koulemi. Bravo! Hrací doba zápasu neklesla pod 2h a přeci jsme všechny přežily. Bravo! Nikdo se nenechal vyloučit, i když psycho to bylo maximální. Bravo!

O uplynulém víkendu začala podzimní část bojů účastnicím "druholigového" zájezdu, o tom nadcházejícím naskočí na softbalovou vlnu i naše extraligové družstvo.

Poslední prázdninový víkend odstartoval druhou půli sezóny, kterou jsme začaly na domácím hřišti proti Sabatu.

ME U16
Záhřeb: Po sobotním utkání proti Rusku, které Češky suverénně vyhrály rozdílem 11:1 po čtvrté směně, slavil český softball letošní první medaili z ME. Po finále pak Češky dostaly na krk bronzovou medaili a obsadily tak v konkurenci 14 týmů 3. místo. Je to tak historicky sedmá medaile v této kategorii.

Olympijská kvalifikaceUtrecht: Cesta českého týmu do Tokya se uzavřela těsně před branami. Náš tým postoupil ze skupiny do poslední fáze kvalifikace, kde však nestačil ani na jednoho soupeře. Turnaj bez porážky zvládla Itálie a bude tak reprezentovat Evropu na OH. Výsledky zde.