Souboj s dŘepy, Parybami a mládím

04.06.2019

O víkendu 25.-26.5. si Labutě zahrály s týmy Storms a Ledenic. V prvním sobotním zápase se zadařilo a zazněla tak na hřišti soupeře Labutí píseň v podání další výhry. V zápase bylo několik pěkných odpalů, a i v poli se dařilo. Tým byl posílen o hráčku z Velké Británie na nadhozu. V sedmé směně s obsazenou druhou metou hráčkou Storms, po krásné "rybě" v zadním poli v podání Hacka, byl zápas ukončen výsledkem 5:2. Druhé utkání bylo velmi dlouho vyrovnané, avšak za stavu 2:2 po drobných běžeckých chybách přišla na řadu pálka soupeře. Hráčky Storms přidaly další dva body, na které tým Čechie již nedokázal odpovědět, a tak utkání skončilo 4:2 ve prospěch soupeře. Zápasy to však byly velmi pěkné a Labutě se tak mohly radovat z jedné výhry a kvalitní hry.

V neděli dorazil na domácí radotínské hřiště tým Ledenic. V prvním utkání soupeřky velmi dobře pálily a Čechii se nedařilo na reprezentační nadhazovačku Ledenic, Veroniku Peckovou, lépe chytit. Zápas skončil předčasně rozdílem za stavu 14:1. Druhé nedělní softballové klání se vyvíjelo výrazně lépe. Nicméně na pálce se Labutím stále nedařilo, zatímco soupeř nabíral stále více bodů. Přestože utkání vypadalo hráčsky oproti prvnímu velmi slibně, skončilo stavem 13:3 pro Ledenice.

Závěrem snad jen nutno dodat, že se celý víkend tým Čechie potýkal s nedostatkem hráček vlivem několika zranění, a tak se hrálo v lehce netradičním složení. I tak se s tím však všechny zbývající hráčky popasovaly statečně a z víkendu si odnesly mnoho cenných zkušeností.

Závěrečným utkáním jarní části byl čtvrteční zápas s juniorským reprezentačním výběrem ČR. Labutě do hry nastoupily v počtu 9 hráček. V utkání se tak nějak od začátku spíše nedařilo, než dařilo. Málo odpalů a mnoho chyb v poli znamenalo pro Čechii prohru 10:3. I prohry však tým svým způsobem posilují a nezbývá než se poučit z chyb a připravit se kvalitně na podzimní část Extraligy, do které Labutě snad již nastoupí v plném počtu a energicky a s nasazením se tak poperou o další výhry. 

© 2021 SC Čechie Mrkve, z.s. | Všechna práva vyhrazena. 
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!