První ligový víkend

15.04.2019

I když to v sobotu ráno vypadalo spíše na běžky, než na letní pálkovací hru, oblékly jsme jégrovky, několik vrstev podvlékacích triček, seškrábaly námrazu z okýnek aut, naplnily termosky a vrhly se vstříc prvnímu ligovému hracímu víkendu.

Labutě se rozlétly až na daleký jih do Ledenic, kde na ně čekaly úřadující mistryně. První zápas skončil rozdílem 10:3, druhý prohrou 7:1. V tomto utkání byly Labutě ve vedení až do 5. směny, bohužel pak dostaly 2 bodový homerun a poté ještě jeden od Míši Peckové. 

"Zápasy jsme si strašně užily, už se těšíme na zítra. Je znát, že máme za sebou teprve tři společné zápasy, ale každým zápasem a společným tréninkem je naše souhra lepší. Obrana funguje velmi dobře, na pálce jsme během těchto dvou zápasů daly hned dva homeruny, Jola Čermáková a Téra Vlčková," hodnotí kaučka Labutí Hacky.

Mrkve 🥕 byly na rozjezd ušetřeny cestování a v sobotu se utkaly na pražském Tempu s PV. Před zraky pár příznivců, kteří se nebáli mrazu, jsme sehrály famózní utkání plné zvratů a překvapení.  Ihned v první obraně 1. inningu jsme dostaly 7 bodů, na což jsme odpověděly jen bodem jedním. Fantastický obrat nastal v 5. směně, kdy jsme skóre z 3:10 srovnaly na 10:10. Co start na pálce, to hit. Obrovská chuť po vítězství byla více než evidentní. V šesté směně jsme pak přisypaly ještě 3 bodíky pojišťováčky a soupeře zatíply. V druhém zápase jsme se zmrzlých těl nevyždímaly víc, než dva body, oproti 14 na straně soupeřek, takže jsme si z Tempa odvezly smírné skóre 1:1.

Ani svou nedělní předpovědí nás Taťána Míková nepotěšila, do holomrazu přidala i déšť. Píseň "Mží ti do vlasů" se prostě zase dostala do popředí playlistu. Celý den jsme strávily na domácím hřišti v Radotíně, kde dopoledne patřilo Mrkvím, odpoledne Labutím. Mrkvový duel se SaBaTem byla pastva pro oči. Soupeře jsme rozstřílely agresivní hrou a vyhrály 2x rozdílem v 5. inningu. Výborná obrana v čele s Šárkou Hrubkou na prkně, skvělá pálka celého týmu. Bravo Mrkve 🥕🥕 , tento víkend hodnotíme kladně, 3:1 🧡💙!

Extraligový duel proti Storms odstartoval ve tři odpoledne. Dlouhotrvající nulový stav prolomily soupeřky až v polovině zápasu a ujaly se vedení. Labutě ale skvělou pálkou dokázaly otočit skóre na 4:3. Nervy drásající zápas nakonec ale skončil v prospěch soupeře (8:6). Pod umělým osvětlením a ve velké zimě se dohrál zápas poslední. Na Labutích bylo znát zklamání z předešlé prohry, kterou nedokázaly hodit za hlavu. I přes nepříznivé skóre z prvního víkendu se odehrály super zápasy. Útočná pálka (2 HR), dobrá obrana, spousta fantastických zákroků aka Labutě hází Ryby! Tento mladý a hlavně nový tým je plný špičkových hráček, ale chybí mu zatím souhra. Ta přijde časem. Důležité je mít koncovku... Nasypat a zaříznout! 🔥💙


© 2021 SC Čechie Mrkve, z.s. | Všechna práva vyhrazena. 
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!