Preview Extraligy: Přichází mládí a zkušenost

01.04.2019

Každoroční seriál "Preview Extraligy" vám představí letošní účastníky mužské i ženské extraligy. Začínáme opět od loňských spodních příček a v posledním týdnu před startem extraligy se prokoušeme až držitelům titulu v obou kategoriích.

Začínáme tedy týmy, které si účast v nejvyšší soutěži zasloužili prvenstvím v druhé lize. Představujeme vám na juniorské základně postavený tým Břeclavi a na vele zkušených bývalých extraligových i reprezentačních hráčkách postavený tým Čechie.

ČECHIE POVOLÁVÁ SOFTBALLOVOU ZÁLOHU

Loňská sezóna se pražskému týmu rozhodně povedla, vždyť se po třech letech znovu dostal do nejvyšší soutěže. "Minulou sezónu nemůžeme hodnotit jinak než jako veleúspěšnou. Po třech letech se týmu opravdu zralých hráček, které vedle svých rodinných a pracovních závazků zvládly věnovat svůj volný čas softballu, navíc hrát fantasticky a předvádět divácky atraktivní výkony, podařilo v dramatických play-off sériích druhou ligu vyhrát a vybojovat pro Čechii postup zpět do extraligy", shodly se trenérky Čechie Lenka Spurná a Lucie Kvačková.

V týmu však po loňské úspěšné sezóně nastaly četné změny a tým se velmi proměnil. "Nepřecházíme do extraligy se stejným týmem, který vyhrál druhou ligu. Vzhledem k tomu, že Mrkve, tedy starší a zkušenější hráčky, se rozhodly dát prostor mladým a nadějným, vytvořily jsme tým úplně nový, tým Labutí. Přišly k nám hráčky ze všech možných klubů v ČR i SR. To považuji za výjimečné, jelikož za tři měsíce se nám podařilo dát dohromady dobře fungující tým, získat skvělé nadhazovačky, pálkařky i polařky, vytvořit opravdu schopný management, úspěšně oslovit sponzory apod. V rekordním čase jsme tak vytvořily extraligový tým, který může konkurovat zavedeným týmům ze silných klubů. U nás jsou pouze příchody. Vážíme si každé jedné hráčky, která se rozhodla hrát v tomto roce za tým Čechie, i za cenu toho, že je to nejspíše jen na rok," pokračují ve svém vyprávění koučky pražského týmu.

Někteří se možná ptají, proč jen na rok? Na to je ovšem jednoduchá odpověď. "Do budoucna nás limituje pravidlo ČSA, které od roku 2020 nařizuje týmům v extralize mít minimálně dva mládežnické týmy v jedné větvi. Takže letošní sezóna je zřejmě poslední, kdy Čechii v EXL uvidíte. Proto vznikl jednoletý projekt "labutí písně" Čechie."

Přestože Čechie bude hrát Extraligu nejspíše jen jeden rok, rozhodně si neklade malé cíle. "Náš cíl je jednoznačný. Hrát skvělý softball a hrát ho tak, aby EXL zase trochu ožila. Abychom i my mohly po sezóně odcházet s hlavou vztyčenou a s pocitem dobře odvedené práce. Ambice máme nejméně na play-off. Co bude dál, to se uvidí. Ale tým Labutí by si medaili rozhodně zasloužil."

Žádná konkrétní jména posil trenérky z pražské Čechie nezmínily, jejich web ale napovídá, že tým by mohly posílat vele zkušené hráčky jakou třeba je Petra Křiklánová, která se zároveň angažuje u ragbyového národního týmu. Softballoví fanoušci totiž určitě budou znát jména jako Aneta Rynešová, Jolana Čermáková, Tereza Vlčková, Sabina Vítková, či sestry Sudolské.

Zdroj: www.softball.cz 

© 2021 SC Čechie Mrkve, z.s. | Všechna práva vyhrazena. 
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!