Poprvé naostro

11.04.2019

Nová sestava, nové dresy, nové výzvy, neskutečná chuť do hry anebo Labutě poprvé na scéně!

I přes brutální holomráz nastoupily naše Labutě ve středu večer k prvnímu letošnímu zápasu. Za umělého osvětlení odehrály přátelské utkání proti SK Joudrs Praha, které bylo plánováno jako zkrácená hra, tedy na 6 inningů + nácvik tie-breaku. 

Jednalo se vůbec o první zápas, kdy se naše extraligové družstvo představilo v kompletní sestavě (všechna želízka v ohni jsme ale samozřejmě neukázaly) a potvrdilo, nebo vyvrátilo, dosavadní spekulace "kdo to vlastně bude hrát"? Sestavu pod taktovkou Hacka, ve složení Žanda (P,9), Pepa (9, P), Áčko (C), Naty (1B), Anet (2B), Ivča (3B), Téra (SS), Jola (7), Firi (8) není nutno více představovat. Náš softballový svět tato jména dobře zná, nejedna hráčka reprezentovala naši zemi na různých Mistrovstvích a pohárech.

Kdo se přišel na zápas podívat, určitě nelitoval - tedy krom té obrovské zimy. Podívaná to byla opravdu skvělá. V útoku se pálilo o sto šest, kradlo se jak z učebnice, dokonce se sehrála i úspěšná squeeze play v podobě běhu-neběhu Pepy na jedničku a přitom drzé krádeže domácí mety. Skvělý kaučink, Hacku! Na prkně nemilosrdně kralovaly Pepa a Žanda, kterým krylo záda téměř bezchybné pole s fantastickými zákroky. Boj i skóre v základní části hry byly vyrovnané (2:2), v 5. inningu soupeř ale dovezl bod. Vzhledem k tomu, že se jednalo o přípravný zápas, domluvila se obě družstva na tie-breaku, aby si vyzkoušela i tuto situaci. V této části hry Labutě nedovolily soupeři vůbec žádný vzdor a přisypaly 4 body.

Závěr? Spokojenost, přesně něco takového jsme na začátek před prvním hracím víkend potřebovaly. A hlavně jsme si to hrozně užily 💙těšíme se na víkend 🔥.

V sobotu nás čeká ostrý start Extraligy, kde se utkáme s úřadujícími mistryněmi z Ledenic. Držte nám palce a v neděli se na nás přijďte podívat do Radotína, kde hraje Čechie celý den (10 a 12 hodin 2. ČSL, 15 a 17 hodin Extraliga).


© 2021 SC Čechie Mrkve, z.s. | Všechna práva vyhrazena. 
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!