Olympijská kvalifikace klepe na dveře

22.07.2019

Olympijská kvalifikace
Utrecht: Cesta české reprezentace za vysněným postupovým místem na olympiádu do Tokia odstartuje 23. července. Nizozemský Utrecht bude hostit osm týmů. Do Japonska na turnaj pod pěti kruhy vyrazí pouze jediný z nich. Všechny zápasy České republiky v úvodní skupině začínají v 16:00.
Program:
23.7. ČR - Francie
24.7. ČR - Itálie
25.7. ČR - Botswana

Utkání ve skupinách a finálovou skupinu můžou fanoušci sledovat na různých platformách na webu světové federace WBSC. Zápasy českých reprezentantek bude vysílat ČT Sport nebo web České televize HbbTV.

Ohlédnutí za ME
ME žen: Stejně jako na minulém mistrovství Evropy skončily české softbalistky krůček od medaile na čtvrtém místě, když v boji o bronz podlehly Velké Británii 1:5. Hlavní trenér reprezentace Vojtěch Albrecht označil domácí turnaj především za kvalitní přípravu na olympijskou kvalifikaci koncem měsíce. "Vrchol nás teprve čeká, máme nabitý program. Je skvělé, že jsme se mohli postavit těm nejlepším," říká. Více zde. Bilance ME pak zde.

LL Euro Afrika
Morgestel: V holandském Morgestelu se právě odehrává Evropsko-africká kvalifikace LL v kategorii Junior a Major. V obou divizích máme svého zástupce v boji o Světovou sérii. Více na facebooku.

Sloupek předsedy

Reprezentační léto: Letošní reprezentační léto je vpravdě nabité a fanoušek si může vybírat. Ještě stále doznívají ozvuky MS mužů, která se dle ohlasů podařila více než dobře po stránce organizační. Po stránce sportovní jsme základní cíl - postup do play off - splnili. Snili jsme ale o lepším umístění. S odstupem přináší hodnocení MS Jaroslav Korčák, a určitě stojí za přečtení - viz zde. Tuto mimořádnou akci doprovodí kniha, která vyjde na podzim.
Ženy mají svůj první letošní vrchol v podobě ME v Ostravě za sebou. Hlavním - postup na olympijskou kvalifikaci - byl splněn. Turnaj byl prošpikovaný americkými hráčkami v dresech některých týmů, ale ne vždy to pomůže. Jsem rád, že do Utrechtu s výjimkou Velké Británie dostaly týmy s evropskými hráčkami. Nejvyšší letošní vrchol nás čeká od 22. do 27. 7. v Utrechtu.
Mládežnické ženské výběry také spějí ke svému vrcholu. Reprezentace U16 se v e dnech 29. 7. - 3. 8. představí na ME v Záhřebu. Reprezentace U19 se představí v kalifornském Irvine ve dnech 11. - 17. 8 na MS.
Do hry vstupují také smíšené týmy v českých národních barvách. Již v úterý 16. 7. začíná v Budapešti ME v Coed slowpitchi. A naše mixovaná reprezentace U12 se představí ve dnech 26. - 30. 7. na MS na Taiwanu.
Máme se na co těšit a slovy klasika léto budiž pochváleno.

Celý Newsletter č. 1

Celý Newsletter č. 2

© 2021 SC Čechie Mrkve, z.s. | Všechna práva vyhrazena. 
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!