Mrkvové finále

24.09.2019

O víkendu nás čekaly poslední 4 zápasy sezóny. V sobotu jsme se utkaly na domácím hřišti s Hladovými hrochy a v neděli vyrazily proti brněnským Cats.

Úspěšná sobota

Hrošice se od první směny do zápasu pustily hladově a se vší vervou. Útočily rychlými tvrdými odpaly a zaměstnávaly tak nejen naše vnitřní polařky. Už po druhé směně se soupeřky dostaly do vedení 7:1, a zdálo se, že o výsledku zápasu je rozhodnuto. Mrkve strategicky mění nadhoz, ve snaze útok soupeřek zastavit. V průběhu třetí směny bodový náskok snižujeme, avšak další body si připisují i Hrošice. V šesté směně za stavu 12:4 nastupuje šňůra šťavnatých mrkvových hitů, domácí metu šlapeme celkem osmkrát a skóre je tak srovnáno na 12:12. Soupeřky na nadhozu skvěle drží Ladná. V zápase bohužel nejednou zazní špatné rozhodnutí sudího, na což jsme si mohly v posledních pár zápasech už tak trochu zvyknout.

Po 2,5 hodinách na hřišti přichází v dohrávce rozhodující okamžik. Plné mety a Soharka v boxu. Co víc si přát! Sohar pálí pěkný tvrdý odpal do zadního pole a my vítězíme.

Do druhého utkání nastupujeme ve stejné sestavě v jaké končíme zápas první. Zklamané soupeřky se opět ujímají vedení 2:0, avšak euforie mrkviček z prvního zápasu neutichá, a na tuto výzvu mrkve odpovídají otočením skóre na 5:2 pro oranžové. V průběhu zápasu další body inkasují jak Mrkve tak i Hrošice. Oproti prvnímu utkání si však vedení udržujeme po zbytek celého zápasu, a v sedmé směně končíme výhrou 8:5Opět pochvala pro nadhazovačky, "Švan, výborně odházený zápas".

Neúspěšná neděle

V neděli nás čekala mise "Brno", kterou jsme cestou vlakem odstartovaly na výtečnou. A to napříč faktu, že díky malé chybičce naší technické vedoucí :-) hrozilo, že pokud si nesáhneme do kapes a nezaplatíme jízdné ještě jednou, budeme nuceni druhých 100 km klusat vedle vlaku. Naštěstí díky velkorysosti pana průvodčího a znělého "UND" v podání naší hráčky vyznávající "natur styl", a z dětsví milující pohádku "O Karkulce", jsme si místo běhu po kolejích daly kávu a pivo, a nadále utužovaly týmového ducha. ;-)

Do zápasu proti Cats jsme vstoupily přesně podle očekávání. Ke zlomu v utkání došlo ve třetí směně za stavu 2:1, kdy polevila naše obrana a soupeřky nám odskočily na 6:1. I přestože se zbytek utkání nesl v duchu pěkných zákroků v poli, proti nadhozu soupeřek jsme se prosadit nedokázaly, a otočit skóre se nám už nepodařilo.

Přiznám se, že průběh druhého zápasu sama nevím, jak popsat. V zápase selhalo snad úplně vše. Vyjma rozhodčích, kteří oproti sobotě pískali skutečně skvěle. Hřiště jsme opouštěly po čtvrté směně za ostudných 16:1 pro Cats. Hru značně zkomplikoval i silný vítr, který si s odpálenými míči do vzduchu pěkně pohrával. Z jednoduchých balónů, které běžně proměníme v jistý aut, se stávaly dvou až tří metrové odpaly soupeřek.

Na naši obranu však nutno dodat, že jsme celý víkend odehrály v deseti hráčkách, a byly na nás již patrné neduhy posbírané v průběhu celé sezóny.

I přestože jsme si z Brna odvezly dvě porážky, nálada týmu byla i nadále fantastická. Do našeho vítězného pokřiku jsme přivítaly nové - VŠE a přitom NIC neříkající slůvko "KARLŠTEJN" 🤣 (oranžoví vědí).

A na závěr, milé skvělé mrkvičky, příští sezónu odstartujeme fantastickým turnajem v Izraeli (kde má být prý fakt teplo ;-)), a pak vzhůru k medailovým pozicím, kam jednoznačně patříme! Jo a za měsíc v Barcelóně, OLÉ!

Šárka Hrubka

© 2021 SC Čechie Mrkve, z.s. | Všechna práva vyhrazena. 
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!