Jede se na OH kvalifikaci

08.07.2019

ME žen: Základní cíl ME žen je splněn - naše holky si zajistily místo na olympijské kvalifikaci, která se uskuteční za 3 týdny v holandském Utrechtu.

Sloupek předsedy

MS mužů: Ještě neuschly krůpěje potu z mimořádného MS mužů, a hned vplouváme do další velké akce. ME žen s sebou nese hned několik jedinečností. Je to vůbec poprvé, kdy se ME v softballu hraje současně ve dvou zemích. V Čechách jej hostí Arrows Ostrava a Frýdek Místek, v Polsku pak Rybnik a Žory. Tedy dvě země, čtyři města a pět hřišť. Takový formát turnaje má daleko větší zásah publicity a vtahuje do dění více subjektů. Historicky se však jedná o jeden region a Slezsko si tak připisuje toto prvenství. A třeba říci, že se všechny lokality postavily k ME čelem a své areály patřičně vyzdobily. Díky moc, Slezsko.
Nehraje se jen o nového mistra Evropy, ve hře jsou další nominace. Nejlepších šest týmů postupuje na olympijskou kvalifikaci. A nejlepších osm týmů pak bude mít zajištěnu účast v hlavním turnaji na příštím ME. Po pěti ročnících tohoto formátu ME dochází k vnitřní diferenciaci. Důvodů je hned několik - organizační náročnost, eliminace zápasů nejlepších týmů s těmi začínajícími a také vytvoření prostoru pro případnou nepřízeň počasí.

Celý newsletter

© 2021 SC Čechie Mrkve, z.s. | Všechna práva vyhrazena. 
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!