Duel s Trutnovem

10.06.2019

ČECHIE x TRUTNOV (sobota 9.6. 2019)

Poslední hrací den základní části začal asi o 5°C chladněji než předešlé tropické dny. Stejně jako jakákoliv zelenina nemá ráda výkyvy počasí hraničící s holomrazem, i pro Mrkve to znamenalo lehké rozladění, neb hned před polednem musely řešit základní otázku, zda proti soupeřkám z Trutnova nastoupit v krátkém či dlouhém outfitu.

Do zápasů Mrkve nastupovaly s vědomím, že by bylo báječné a NE nemožné Trutnov porazit, ale i s tím, že se jedná o nejtěžšího soupeře sezóny.

Na začátek je třeba říct, že oba týmy správně pochopily definici, že softbal je pálkovací hra a pálily s vervou sobě vlastní. Bohužel ženy z Podhůří pálily o trošku výš a o trošku dál, tudíž na rozdíl od Mrkví nenechávaly své spoluhráčky na metách a vracely je přes domácí metu zpátky do dugoutu. Tento fakt plus několik drobných zaváhání v poli vedli k prohře Mrkví 6:14.

Jistě se mnou budete souhlasit, že po takovém výsledku by se leckterá hráčka rozhodla do dalších bojů již nenastoupit, ale to by nebyly Mrkve, aby se po mentálním tréninku v mezi pauze (návštěva bufetu, toalet, rauchpauza, zpěv...) nevzchopily k ještě bojovnější náladě.

V druhém zápase Mrkve na nic nečekaly a hned v první směně se ujaly vedení 2:0. Pole, i přes snahu slunce oslepit obranu, předvádělo betonující zákroky a znemožnilo soupeři jakkoliv skórovat. Krásné hity Hrubkomrkve (pravděpodobně podpořené hormonem štěstí) ještě zvýšily "laufnost" všech ostatních Mrkví, takže v průběhu následujících směn přidaly další 2 body. Podhůrské ženy se vzchopily pouze k lehkému dvoubodovému odporu, tudíž Mrkve základní část skončily zaslouženým vítězstvím 4:2.

Nutno opět vyzdvihnout neocenitelný support hudebního mrkvího tělesa DJ Jane, bez které by Mrkve nemohly smyslně lítat v oblacích ve společnosti ostatních kormoránů, takže by se asi ani nerozcvičily.

Na závěr mého reportu bych chtěla podotknout, že softbal je sport jako každý jiný, tzn. jednou si nahoře jednou dole, ale jenom pravé softbalové srdce, bijící v těle každé Mrkve zapříčiní to, že i přes nepříznivý výsledek v základní části nevytlačíme bobek a nehodíme pálku do obilí, ale zvedneme hlavu a na podzim rozsekáme soupeře do jednoho.
Petra Sohy Soharka

© 2021 SC Čechie Mrkve, z.s. | Všechna práva vyhrazena. 
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!