„CO PODNIKNEME O VÍKENDU?“ „SORRY, HRAJU“.

24.09.2019

Tak takhle to u nás holek ze softu chodí. Náš sport si dokonce umí vybrat to nejlepší počasí o víkendu, když na konci září paří slunce, dvacet pět stupňů ve stínu. No a když máme volno, tak schválně prší. A to se ti třeba moc na houby nechce. Ale nemůžu říct, že bychom si nějak zvlášť stěžovaly. Jako holčičí tým skoro na nic. A to je říct. Jen možná na to počasí občas. A na hrací kalhoty, co se nějakým zázrakem scvrkly v pračce, po tom, co se nám zašpinily. Od šlehačkovýho dortu. Jo a taky na lidi. Na blbej míč. Divnou zónu. Starý spajky. Rozhodčí. Těžkou pálku. A chybějící toaleťák na záchodě. A hlavně na to vápno, co jsme minule koupily a už tam zas není. Jinak přísahám fakt na nic. Jsme allright!

Víkend se nesl v duchu závěrečné fáze našeho půlročního tažení. Je tady play down. Zbytečné je asi připomínat, že náš tým Labutí se potýkal celou sezonu se zraněními a nedostatečnou kapacitou hráček. Tak na nás zbylo to poslední místo v tabulce. Ale po vzoru našich zkušených mrkví jsme tu káru táhly, co to dalo. Spíš jsme jí občas pouštěly z kopce a čekaly, jestli se náhodou dole nerozbije na maděru. Ale zvládla to. Ta kára i my. Jsme tady, hrajeme jako jeden tým, dýcháme jako jeden tým, poslední zápasy pospolu. Všechno zapadá a nám to krásně funguje. Škoda jen, že až teď. Naskakuje mi husí kůže při pomyšlení, že jsme mohly hrát play off, kdyby se nestala různá zranění, kdyby nás bylo dost. Kdybychom měli ještě rok k dobru. Kdyby.

Play down! Kdo prohraje, padne do dvojky. Chceme hrát ten nejlepší softball, co umíme. Chceme ukázat, že všechno, co jsme nestihly prodat předtím, vytasíme teď. V týmu vládne neuvěřitelná atmosféra. A za soupeře máme SaBaT Troja v čele se zkušenou Jitkou Horovou. Třeseme se nedočkavostí na vypjaté zápasy a víme, že to nebude lehké. I ostřílené hráčky, které odehrály nespočet zápasů v play off, cítí nervozitu. Nervozitu a odhodlání.

Sobota, 21.9., 10:30, Troja

Babí léto jak malovaný. Je 9 ráno, do očí mě pálí slunce a venku je přijatelných 13 stupňů. Dávám si presíčko na terase a na dřevěným stole přede mnou leží ošoupaný desky s vítěznou sestavou. Naše menu. My to rády a la carte a když máš jen 9 jídel, není těžký si vybrat.

Sestava: Firi CF, Pelda C, Jolis LF, Téra SS, Žanda P, Nat 3B, Anet 2B, Škopi 1B, Haki RF.

Zápas začal svižným tempem, ve druhé směně si objednává Sabat předkrm za 2 body, když Palahina H. začíná start singlem do středního pole. Ulejvku lehce zahrajeme od jedničky a s běžcem na dva a jedním autem, čekáme, co se bude dít. Drobné zaváhání ve vnitřním poli a je z toho druhá a třetí meta obsazená. Znovu těžký odpal do vnitřního pole a následný singl zajišťuje vedení Sabatu 2:0. Zdá se, že jim chutná. Teď jsme ale na řadě my a Haki dělá hned na první nadhoz z míče carpaccio. Fifi čaruje v boxu a její kulinářskou specialitou je to, že pole nikdy neví, co jim uvaří. Stoupnout si dobře pozičně na tuhle holku a zaujmout správný místo, abyste stihli strávit, co vám naservíruje pod nohy, to chce silnej žaludek a pevný nervy. A tak posouvá Haki na druhou metu perfektní ulejvkou. Pelda vaří dost podobně a holky si často vyměňujou recepty, takže tahle jízda po metách je kombinací dokonalých ulejvek. Máme obsazenou třetí metu a dva auty. Do boxu se staví Joli a na první nadhoz posílá pozdrav do kuchyně. Díky, nám taky chutnalo. Stav po začátku třetí směny 2:1 pro Sabat. Během třetí a čtvrtý směny obrana tvoří nepropustnou zeď, jako když do ovesný kaše zapíchneš lžíci, talíř otočíš vzhůru nohama a nic nevypadne. Zahrajeme pár pěkných akcí, z toho i jedenkrát double play a Škopi si prohodí místo se Žandou na nadhozu.

Vítaní prvního podzimního dne
Vítaní prvního podzimního dne

 Na začátku páté směny Haki ten míč rovnou zbaští a vyplivne ho až na domácí metě, takže HOMERUN za plot a skóre je srovnaný na 2:2. Za ten strike hozenej přímo na střed dáváme naší první Michelinskou hvězdu. Ňam, tohle bylo fakt výborný! Určitě přijdeme znova, snad budou podávat to samý. V dohrávce páté směny Sabat opět odskakuje do vedení 3:2. A zrovna jsme si v sedmý směně vzpomněly na ten recept, co jsme ho použily minulej tejden: "nasypat a zatípnout" a tak si Škopi objednává čokoládovej Sacher bomb pro jednoho a obsazuje ten bezva stůl u první mety s výhledem na zadní pole. Jenže pak zjistila, že si zapomněla peněženku, a to je divný, protože předtím určitě už platila, a tak nenápadně zdrhá bez placení. Bohužel si jí všimla číšnice u východu a tečuje jí šrajtoflí do hlavy, máme aut a prázdný mety.

 Haki zase radši ostrý jídla, obsazuje první metu propalem třetí mety a na to hned Fifi přidává singl do levého pole. Haki běží po metách jako když dávají něco zadarmo k útratě nad pět set a pole Sabatu je z toho tak zmatený, že si přehazuje ten účet mezi sebou, až tu baštu dostaneme úplně zadarmo. Nutno říct, že pálivý jídlo má učinek dvakrát. Radši ho nejezte, děsně z toho pálí lokty. Ale co, stav je 3:3 a opět vaříme naše oblíbený český jídlo - Plichtu na Antuce, v sedmé směně při dvaceti dvou stupních. Na co jsme tak asi předehřívaly celou tu dobu tuhle směnu, ne?! Nakonec si dal desert i Sabat, ale oni něco asi slavily, a tak si objednaly ten dort dvoupatrovej a zabraly si salónek, uzavřená společnost a nás už nepozvaly, že prej zavřená kuchyně a soukromá událost, tak jsme to zabalili a šli domů. No jo, 4:3. Ale nevadí, degustace to byla pěkná. Úplný Prostřeno, příjemná společnost, a i ty Rozhodčí na Metách se dali sníst bez přílohy, a to není zrovna naše dvakrát oblíbený jídlo. Jako pěkná sobota s gastronomickým zážitkem. Dáváme sedm bodů, líbila se nám hlavně zábava. Zejtra přijede Sabat k nám, a tak už se nemůžeme dočkat, co poví na naše menu v ruličce. Servírujeme v 11:00 v Radotíně.

Neděle 22.9., 11:00, Radotín

Ach, to vápno. Zas došlo. A bez toho se fakt vařit nedá. Jak teď asi bude ten antukovej perník vypadat, když na něj nedáme sněhobílou posypku. A co by na to řekl Sabat, určitě by nám za to strhli body, stejně je celá tahle soutěž všechno jen taktika. Štve mě to, tak si beru lopatku a vyškrabuju poslední deka z rohů pytle. Dneska musíme být perfektní. A v kuchyni se dneska představí:

Firi CF, Pelda C, Jolis LF, Téra SS, Žanda P, Nat 1B, Haki RF, Ivča 3B, Anet 2B, Škopi DP. Su Chefs -Batman, Švandys a Speedy.

V kuchyni to je horký hned od začátku, Sabat si objednává parádní jídlo, trochu z Ukrajiny - Šašlik a to my nějak neumíme uvařit, takže 1:0 vedení pro Trojanky. Ve skladu si to říkáme jasně: "Nejsme tady pro srandu, my tady nikomu Šašliky dělat nebudeme" a posíláme v dohrávce vzkaz, že teda dneska vaříme rozhodně my. Fifi udělala pěkně kyselou jednohubku a šla se posadit ke stolu na jedničku, jenže ten se jí nelíbil, tak si vzala dvojku a Téra to zkasírovala za obě povedeným doublem na trávník. 1:1 po první směně. Zdá se, že Sabatu naše dnešní menu nechutná, ještě že my jsme hlavně dobrý na tu zábavu. MC SIDI to rozjíždí s mikrofénem v pauzách mezi jídly a zdá se mi, že Lucka občas stáhne o dýžko jediným dvojklikem každou pálkařku, aby nám navýšila skóre. Ve třetí směně vytahuje Pelda pěknej francouzskej koláč, je to "kyš kyš" hit. Jola to trochu připálí a vracej nám to do kuchyně z osmičky. Pelda využívá zmatku a posouvá se na druhou metu. A zas je tu Téra, ta holka to dneska kasíruje jak Abrahám ve Vrchní, prchni. Fantastickým singlem do zadního pole posílá Peldu na pauzu, firemní kulturu máme promyšlenou. 2:1 pro nás. 

Takhle to Téra běžně servíruje
Takhle to Téra běžně servíruje

V šestý směně, už šoupeme nohama, dneska je to fakt náročný, makáme jak fretky. Jenže Sabat si objednává něco, co na meníčku zas nemáme. V kuchyni to šumí jak u Jadranu. Skóre je 2:2 a zbývá jedna směna do konce. Hecujeme se navzájem, cejtím tu neskutečnou touhu po vítězství. Všichni zasněně myslíme na to, jak zvedáme pomalu ze stolu s plastovým ubrusem stříbrný poklop a pod ním...DOST! Všichni na svoje místa. Zpátky do hry. Škopi nese objednávku pálkařce, buď si dáš klasický strike out nebo naši specialitu Míč po zemi na nadhoz. A jako přílohu jednoduchý třetí aut. "Ano, výborná volba!"

Molekulární čarodějka v akci
Molekulární čarodějka v akci

V poslední směně se už vaříme sami ve vlastní šťávě. Sabat pálí na jeden aut singl a na velkou objednávku se chystá místní celebrita Jitka. Víme, že se nespokojí jen tak s něčím. Škopi zas nabízí klasický menu a tentokrát to přebírá Nat a na jedničku hodí reservé, aby tam už probůh nikdo nelezl. A zas ten Šašlik, řikaly jsme, že nemáme, neumíme, proč to pořád objednáváte?? Škopi ujedou nervy a hodí po hostovi meníčko. Trefa do zad. Omlouváme se a posadíme jí teda na jedničku, k tomu stolu s rezervačkou, at' se tam vybrečí, než to vyřešíme. Všechno řeší Jolis parádním catch outem na sedm. 2:2 a my už skoro zavíráme. Dneska nechci vařit Plichtu, to jídlo fakt nesnáším. 

Jdu za Fifi, ať vymyslí něco novýho, nějakou molekulární gastronomii, ať tady jako všechny ohromíme. Ale žádnou Chemii, takhle to nevaříme. Fifi kejvá a vystřihne tam další jednohubku, která vypadá, že zamrzla na zemi díky tekutýmu dusíku. Kouknu se do pole, na míč, na polaře a pak na jedničku, kde Fif sedí s nohama na stole a výrazem: "Co se tak divíš? Byla jsem v létě na kurzu vaření molekulárky v Itálii". Pelda to všecno ustojí a jde se mrknout na jedničku, jestli je tam pořád ta rezervačka, co jsme ji tam šouply před půl hodinou. Jola mi ukazuje na hodinky s gestem.."Hele, já už to zavřu ne?!" Posílá nádhernej pozdrav na sedmičku, 3:2 a mě se chce říct to její: "Ty, výýýýborně!" Skóre je dneska skvělý. I dobrý dýžka. Tahle naše restaurace to docela umí, když každej dělá to, co má. Takže pro dnešek padla. Uvidíme se za tejden. V Troji chystaj nějaký další chuťovky.

Děkujeme všem našim partnerům, rodičům, dětem, přátelům, sponzorům, příbuzným, domácím mazlíčkům a všem ostatním, že nás v tomhle bláznivým byznysu podporujete a nikdy jste si na nic nestěžovali. Že nás posloucháte, když si stěžujeme. A radujete se s námi, když vyhráváme. Že nás ošetřujete, když se popálíme od slajdů, že nás sponzorujete, abychom vůbec hrát mohly, že nás masírujete, protože bez toho bychom nemohli druhej den vstát, že nám nosíte nakrájený jídlo v krabičkách, vypraný voňavý uniformy, že na nás čekáte celý den na hřišti nebo doma. Bez vás bychom to nedaly. Tak dobře vaříme jen díky vám. Tak až příště přijdete, po zavíračce si můžeme sednout společně k tomu stolu s rezervačkou a říct vám, jak moc si vážíme toho, co pro nás děláte. Ještě jednou díky! Vaše holky od labutí (ne od kolotočů).

© 2021 SC Čechie Mrkve, z.s. | Všechna práva vyhrazena. 
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!