Boje v Praze a Ostravě

14.05.2019

Další kolo extraligy žen se odehrálo na státní svátek ve středu 8.5. Na domácím hřišti jsme sehrály dvojutkání proti SaBaTu Praha. Výsledky zápasů byly důležité pro oba týmy, jelikož vítěz by mohl pohlížet na postup do top 6. 

Zápas jsme začaly velice dobře a hned v první směně se nám povedlo stáhnout 2 body. Vedení 2:1 jsme udržely až do šesté směny, kdy protihráčky stáhly další dva body. V 7 směně za stavu 2:3 jsme podaly protest, kdy nám běžkyně na druhou metu srazila polařku. Rozhodčími byl zákrok posouzen jako překážení. Toto rozhodnutí rozporujeme. I tato akce a rozhodnutí se projevilo na výkonu a koncentraci a v 7. inningu jsme dostaly ještě 6 bodů. Konečný stav 2:9.

Druhý zápas nám z velké části utekl už ve druhé směně, kdy jsme po "začarovaném"kolečku v obraně dostaly 8 bodů. Na takto velký náskok soupeře jsme nedokázaly útočně odpovědět - za celé utkání jsme daly pouze 9 hitů, v rozhodujících chvílích jsme nedokázaly dovést běžce domů. Po dvou a půl hodinách jsme prohrály 6:12.

Hned následující víkend nás čekaly další dva extraligové dvojzápasy, v sobotu Tempo Praha, v neděli opět SaBaT. První zápas s Tempem jsme opět prohrály na hity (9:14), ale vyhrály na nestažené běžce (8:7). Do druhého zápasu jsme nastoupily agresivně a v prvních dvou inningách jsme skórovaly hned 4x. Bohužel do konce zápasu se nám nepovedlo další bodík přisypat a prohrály jsme velmi těsně 4:5. Na náladě nám nepřidal odpískaný aut na domácí metě, kdy soupeř hrál hru na výzvu s tím, že se Aneta nedotkla při obslidu mety.

Nedělní duel se SaBaTem pro nás také neskončil šťastně. První zápas se nesl v duchu bezzubé pálky, kdy jsme zaznamenaly pouze 3 hity. V druhém zápase jsme držely až do konce 6. směny vyrovnané nulové skóre, které SaBaT prolomil 4 body. Na to jsme v dohrávce stačily odpovědět pouze 1x.

"Nehraje se nám úplně lehce, máme hodně zraněných hráček, jejichž zranění nejsou týdenní záležitostí. Dalším faktorem je pak absence Péti Křiklánové, s kterou už ale máme dohodu od začátku, že prioritou je pro ní rugby, ve kterém i reprezentuje naší republiku. Myslím, že některé z týmů samy pociťují a těsné výsledky tomu napovídají, že kdybychom nastoupily proti nim v plné sestavě, dopadlo by to asi jinak. Jenže na kdyby se tenhle sport nehraje, takže to prostě musíme přijmout tak jak to je. Budeme se snažit teď jít zápas od zápasu, třeba to dokážeme v druhé polovině základní části prolomit. Já v to pořád věřím, protože tento tým má svoje nesporné kvality a zaslouží si daleko lepší umístění".

Lenka "Hack" Spurná

Mrkve si v pátek večer vyjely do Ostravy, kde hned ve vlaku důrazně tmelily partu. V sobotu jsme se pak na hřišti, kde se o prázdninách odehraje ME žen, střetli s leaderem 2. ČSL žen, domácimi Arrows Ostrava. Již samotný fakt, že mají 144 doběhů (oproti 78 našim) avizoval, že utkání bude velice agresivní na pálce. A to se také stalo, když soupeřky stáhly během 1. in 5 bodů, následně 2 další. Mrkve ale plíživě skóre dohnaly a navýšily na konečných 9:8. I tak jsme ale opět nechaly spoustu běžců na metách (11).

Druhý zápas asi není jak komentovat - k vidění byla spíše parodie na softball. Nevzmohly jsme se ani na jeden bod a prohrály rozdílem v 6. směně 0:12. No, co, alespoň jsme si stihly dát výborný oběd, vychlazenou Plzeň v místní hospodě a v pohodě stihly naše Pinďolíno směr Praha.

V nedělí jsme vyrazily na Joudrs. První zápas: První dvě směny vyhrály Joudrs vždy 1:0, třetí směna skončila bezbodovou remízou, čtvrtou směnu vyhrály Mrkve 3:0, pátou Joudrs 6:2, šestou Joudrs 6:3, takže do sedmé šly Mrkve útočit za stavu 14:8, dokázaly urvat už "jen" body dva, takže konečné skóre po krásném a dramatickém zápase 14:10 ve prospěch bohnických. V počtu hitů jsme se soupeřkám nicméně vyrovnaly: 14:14

Druhý zápas se nesl ve stejném, jen zpočátku zrcadlově obráceném, duchu. Vedení se ujaly Mrkve v první směně 2:0 a tento stav betonovaly až do směny čtvrté. Ve čtvrté směně soupeřky dvěma doběhy srovnaly na 2.2 a drama pokračovalo. V páté směně soupeřky do té doby neprůstřelnou obranu Mrkví prolomily a odskočily na 8:2, Mrkve kontrovaly jedním bodem, takže do sedmičky se šlo za stavu 8:3. V útoku soupeřky přidaly ještě bodík a Mrkve už více než jeden bod nedovezly. Konečný výsledek tedy 9:4 pro Joudrs, ačkoli na hity 9:6 pro Mrkve.

Velkým poučením a výzvou pro příští hry je jednoznačně stahovat body a nenavyšovat LOB.

© 2021 SC Čechie Mrkve, z.s. | Všechna práva vyhrazena. 
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!