And the winner is.... ČECHIE!

07.10.2019

Co na tom, že bylo v sobotu počasí, že by psa nevyhnal. Déšť, zima, vlezlo, vítr. I přesto natěšeně navlékáme zářivě bílé podkolenky, dresy, několik mnoho podtriček a mikin a nastupujeme. Hřiště je sice chvíli jedna velká kaluž, ale intenzivním vysoušením z něj holky ze SaBaTu udělají jakž takž hratelnou plochu s novým povrchem zvaným tekutý jíl. 

Jsme při chuti a těšíme se na další epizodu softballového seriálu "Kdo s koho". Máme náskok 3:1 na zápasy, ale štěstí je vrtkavé, může se stát cokoliv. Ženská psychika je ošemetná. Počasí je zrádné. Balóny mokré. Ale my tomu věříme!

První polovina zápasu je nulová z obou stran. Útok soupeřek krásně drží duel Škopi - Batman, případné výstřiky hned hasí bezchybné pole. Ve 4. inningu se ale situace mění. Na metu se dostávají step-by-step Téra, Žanda, Naty - Batman pálí a Téra je doma. "Omlouvám se, ale slajdovat nebudu, ještě bych se ušpinila". Jasně Téro! Na pálce malíček Hack, která ránou z děla do oppositu stahuje domů všechny běžce. Útok pokračuje. Fifi naštěstí na pálce není statická a sebeobětovacím odpalem si připisuje RBI. Na pálce nejkřehčí stvoření Anet dostává nadhozem šlupku mezi lopatky. Dejchá, to vídím, že dejchá! Takže jí hned Jola singl odpalem žene na dvě. Leje. Míče jsou slizký koule. A tak Téra zkušeně prostě vystojí. Není čas na hrdinství. Máme dva auty a obsazený všechny mety. Takže na Žando, zodpovědnost je na Tobě! První nadhoz a řach ho tam. Park homerun! Happy birthday Žanda!! V tomhle inningu jsme nastřílely 9 bodů a jdeme bránit. Odpal na Janinku, která má extraligovou premiéru na třetí metě. Její příhoz na prví metu by mohla závidet i Helča Fibingerová. Děláme rychlé tři auty a jsme znovu na pálce. 

Malíček Hack pálí dvoumetrák. Fifi jede přes kopírák, takže není statická a sebeobětovací ulejvkou posunuje Háčka na tři. V tento inning se nám rozmohl takový nešvar. Všichni ho dělají. Všeci kradnú! Začne ho paní Karušková, mezilopatkytrefená, která po získání první mety hned při prvním nadhozu rychlým krokem krade druhou metu. Hack ji trumfuje a na další nadhoz krade domácí metu. Jola vystojí jedničku a podle vzoru kamarádek před sebou krade druhou metu. Téra je na dnešní zápas dobře připravená. Nemá boty, nemá čelenku, nemá helmu. Má ale kamarádky. Řach double na osm, který stahuje dva body. Vedeme 12:0. To snad už dáme! Bráníme. Škopi dojde, že se blíží konec sezóny. A tak se prostě zblázní. Bum-bum-bum- nazdááár strike out. Bum-bum-bum nazdáár strike out. Chybí nám zahrát jeden out. Nadhoz a rána na druhou metu. Paní Karušková skáče 5m rybu a balon z luftu chytá. 

Vyhrály jsme! Vyhrály jsme a tím si zajistily možnost hrát extraligu i v následující sezóně. 

- Pelda

© 2021 SC Čechie Mrkve, z.s. | Všechna práva vyhrazena. 
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!